english deutsch italiano
Twój koszyk
... jest pusty, zapraszamy na zakupy.
zaloguj się
nie masz jeszcze konta? zarejestruj się
znajdź
wyszukiwanie zaawansowane
home
WIEK WIELKICH MIGRACJI

zapowiedź
WIEK WIELKICH MIGRACJI

Adolescencja i jej dynamiki

GIOVANNI TAGLIAFERRO (ks.)

aktualnie niedostępna
powiadom mnie, kiedy pojawi się w sprzedaży
sprawdź koszty przesyłki
jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości...
...dodaj do schowka
Prześlij tę publikację do:

Jest to wiek tajemnic i pamiętników, niepokoju i skłonności do izolowania się; ale też wiek euforii, która sprawia, że człowiek czuje się nowy i odważny. Okres „wielkich migracji” nazywany adolescencją, ostatni etap wieku rozwojowego między dzieciństwem a wiekiem dorosłym, jest jedną z najbardziej złożonych rzeczywistości do określenia i zrozumienia, ponieważ jest okresem burz i zmian, wzrastania i dojrzewania, rozwoju i nowości.
Książka naświetla dynamiki psychologiczne, które prowadzą preadolescentów i adolescentów do budowania samodzielnych, oryginalnych i bogatych tożsamości. Zatrzymuje się na przyjaźniach z grupą rówieśników, miejscem przejściowym pomiędzy wspólnotą dzieciństwa a wspólnotą dorosłych, zdolną spełniać funkcje środowiska emocjonalnego, konfrontacyjnego i sceny dla debiutu społecznego. Analiza pogłębia też osobiste relacje przyjaźni, uprzywilejowane miejsca rodzącej się indywidualności oraz podejmuje zagadnienia odnoszące się do relacji między dziewczętami i między chłopcami, podkreślając podobieństwa i różnice płci.

Giovanni Tagliaferro, dyrektor Instytutu Prewencji Stowarzyszenia Psychoanalizy Relacji Edukacyjnej w Rzymie oraz wychowawca psycholog w więzieniach w Benevento i Rebibbia; jest proboszczem w parafii św. Mikołaja w Castelvetere koło Benevento. Po uzyskaniu tytuły magistra z filozofii i teologii zrobił specjalizację z psychologii klinicznej i wspólnoty oraz dyplom z kryminologii. Jest też seksuologiem i doradcą zawodowym. Współpracuje z International Journal of Psychoanalysis for Education.

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji. [ napisz recenzję tej pozycji ]
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
Oceń pozycję:
 
dotpay
Wydawnictwo Księży Sercanów
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
+48 12 290-52-98; fax: wew.: 713
dehon(at)wydawnictwo.net.pl
NIP: 679 12 15 791
Konto w PLN:
86 1240 3002 1111 0000 2885 7316
więcej   |   punkty sprzedaży   |
polityka prywatności
opracowanie Prekursor