english deutsch italiano
Twój koszyk
... jest pusty, zapraszamy na zakupy.
zaloguj się
nie masz jeszcze konta? zarejestruj się
znajdź
wyszukiwanie zaawansowane
home
WIEK WIELKICH MIGRACJI

WIEK WIELKICH MIGRACJI

Adolescencja i jej dynamiki

GIOVANNI TAGLIAFERRO (ks.)

aktualnie niedostępna
powiadom mnie, kiedy pojawi się w sprzedaży
sprawdź koszty przesyłki
jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości...
...dodaj do schowka
Prześlij tę publikację do:

Jest to wiek tajemnic i pamiętników, niepokoju i skłonności do izolowania się; ale też wiek euforii, która sprawia, że człowiek czuje się nowy i odważny. Okres „wielkich migracji” nazywany adolescencją, ostatni etap wieku rozwojowego między dzieciństwem a wiekiem dorosłym, jest jedną z najbardziej złożonych rzeczywistości do określenia i zrozumienia, ponieważ jest okresem burz i zmian, wzrastania i dojrzewania, rozwoju i nowości.
Książka naświetla dynamiki psychologiczne, które prowadzą preadolescentów i adolescentów do budowania samodzielnych, oryginalnych i bogatych tożsamości. Zatrzymuje się na przyjaźniach z grupą rówieśników, miejscem przejściowym pomiędzy wspólnotą dzieciństwa a wspólnotą dorosłych, zdolną spełniać funkcje środowiska emocjonalnego, konfrontacyjnego i sceny dla debiutu społecznego. Analiza pogłębia też osobiste relacje przyjaźni, uprzywilejowane miejsca rodzącej się indywidualności oraz podejmuje zagadnienia odnoszące się do relacji między dziewczętami i między chłopcami, podkreślając podobieństwa i różnice płci.

Giovanni Tagliaferro, dyrektor Instytutu Prewencji Stowarzyszenia Psychoanalizy Relacji Edukacyjnej w Rzymie oraz wychowawca psycholog w więzieniach w Benevento i Rebibbia; jest proboszczem w parafii św. Mikołaja w Castelvetere koło Benevento. Po uzyskaniu tytuły magistra z filozofii i teologii zrobił specjalizację z psychologii klinicznej i wspólnoty oraz dyplom z kryminologii. Jest też seksuologiem i doradcą zawodowym. Współpracuje z International Journal of Psychoanalysis for Education.

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji. [ napisz recenzję tej pozycji ]
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
Oceń pozycję:
 
dotpay
Wydawnictwo Księży Sercanów
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
+48 12 290-52-98; fax: wew.: 713
dehon(at)wydawnictwo.net.pl
NIP: 679 12 15 791
Konto w PLN:
86 1240 3002 1111 0000 2885 7316
więcej   |   punkty sprzedaży   |
polityka prywatności
opracowanie Prekursor