english deutsch italiano
Twój koszyk
... jest pusty, zapraszamy na zakupy.
zaloguj się
nie masz jeszcze konta? zarejestruj się
znajdź
wyszukiwanie zaawansowane
home
ŻYĆ BOŻYM MIŁOSIERDZIEM

ŻYĆ BOŻYM MIŁOSIERDZIEM

Kazania i nabożeństwa rekolekcyjne

KRZYSZTOF ZIMOŃCZYK SCJ (ks.)

aktualnie niedostępna
powiadom mnie, kiedy pojawi się w sprzedaży
sprawdź koszty przesyłki
jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości...
...dodaj do schowka
Prześlij tę publikację do:
Rok wydania: 2006
Oprawa miękka
Format: 125x200
Waga: 156 g
Stron: 142
EAN: 9788389433718
ISBN: 838943371-0

17 sierpnia 2002 roku w Krakowie Łagiewnikach Jan Paweł II zachęcał nas wszystkich: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
Powyższe słowa Jana Pawła II zachęciły mnie do wygłoszenia kilku serii rekolekcji wielkopostnych o Bożym Miłosierdziu. W czasie ich prowadzenia mogłem przekonać się o wielkiej skuteczności oddziaływania Jezusa miłosiernego na życie religijne wiernych.
W świetle rekolekcyjnych doświadczeń mogę tylko za Janem Pawłem II powtórzyć, że „to krzepiące orędzie jest skierowane przede wszystkim do człowieka, który udręczony jakimś szczególnie bolesnym doświadczeniem albo przygnieciony ciężarem popełnionych grzechów utracił wszelką nadzieję w życiu i skłonny jest ulec pokusie rozpaczy. Takiemu człowiekowi ukazuje się łagodne oblicze Chrystusa, a promienie wychodzące z Jego Serca padają na niego, oświecają go i rozpalają, wskazują drogę i napełniają nadzieją. Jakże wielu sercom przyniosło otuchę wezwanie „Jezu, ufam Tobie!”, które podpowiedziała nam Opatrzność za pośrednictwem Siostry Faustyny! Ten prosty akt zawierzenia Jezusowi przebija najgęstsze chmury i sprawia, że promień światła przenika do życia każdego człowieka” (Rzym, 30.04.2000).
Mam nadzieję, że opublikowane kazania i nabożeństwa o Bożym Miłosierdziu staną się wezwaniem dla kapłanów do przepowiadania orędzia Bożego Miłosierdzia, zaś czytelnikom dostarczą nowych materiałów do rozważań o nim. Niech nam wszystkim uświadomią konieczność bycia świadkami miłosierdzia: miłosierdzie Boże głosić, o nim opowiadać, a nade wszystko nim żyć.

Autor

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji. [ napisz recenzję tej pozycji ]
Ocena:
   (średnia 5; głosów: 1)
Twoja ocena:
Oceń pozycję:
Zobacz także
TAJEMNICA SZCZĘŚCIA
OD WIARY DO TEOLOGII
TRWAJCIE W MIŁOŚCI
CZYNNIKI DEZINTEGRACJI WSPÓŁCZESNEJ RODZINY POLSKIEJ
OJCIEC PIO
DO SERCA TWOJEGO UCIEKAMY SIĘ…
OBIETNICE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
dotpay
Wydawnictwo Księży Sercanów ul. Saska 2, 30-715 Kraków +48 12 290-52-98; fax: wew.: 713 dehon(at)wydawnictwo.net.pl NIP: 679 12 15 791 Konto w PLN: 86 1240 3002 1111 0000 2885 7316
więcej   |   punkty sprzedaży   |
polityka prywatności
opracowanie Prekursor