Ojciec Amorth powraca z niepublikowanymi dotąd opowiadaniami o swoich najcięższych, najdłuższych i najtrudniejszych egzorcyzmach. Przekonany o zbliżającej się „godzinie szatana”, odkrywa swoje spotkania z piekielnymi duchami, pragnąc przekazać swoje dziedzictwo praktyk, obrzędów i modlitw służących do ich pokonania. Kieruje je głównie do młodych egzorcystów, którzy wkrótce będą musieli stawiać czoła coraz okrutniejszym zjawiskom opętania i śmiertelnie groźnym działaniom Złego.
Książka zawiera wiele ciekawych przemyśleń człowieka z dużym doświadczeniem życiowym, nie tylko jako egzorcysty. Może być dobrą zachętą do życia w autentycznej wierze, w tradycyjnych wartościach. Kieruje uwagę na Boga i Jego tajemnicę, a także tajemnicę zła w świecie. Treść została świetnie osadzona w biblijnych ramach. Autor odwołuje się do najprostszych prawd wiary.

Przeczytaj o książce na Frondzie.pl
Recenzja książki w tygodniku NIEDZIELA
OJCIEC GABRIELE AMORTH
Urodził się 1 maja 1925 roku w Modenie. Wychował się w religijnej rodzinie prawników, działał w Akcji Katolickiej, uczestniczył w wojnie partyzanckiej, został odznaczony medalem za waleczność. Po ukończeniu studiów z jurysprudencji wstąpił do Towarzystwa Świętego Pawła. Jest kaznodzieją, nauczycielem, pisarzem, zawodowym dziennikarzem, a przez wiele lat był redaktorem naczelnym miesięcznika „Madre di Dio”. W 1959 roku odegrał istotną rolę w poświęceniu Włoch Niepokalanemu Sercu Maryi i został wybrany na członka Międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej. W 1986 roku otrzymał nominację na egzorcystę. Oprócz wykonywania tej posługi napisał bestsellerowe książki, udzielił wielu wywiadów, założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, którego jest honorowym przewodniczącym. Znane są jego następujące książki: Wyznania egzorcysty, Nowe wyznania egzorcysty, Egzorcyści i psychiatrzy, Zbaw nas ode złego, Wspomnienia egzorcysty, Ostatni egzorcysta.
PAOLO RODARI
Dziennikarz, od 2009 roku pracuje w „Il Foglio”. Wcześniej przez trzy lata był pracownikiem „Il Riformista”, a jeszcze wcześniej współpracował z „Il Sole 24 Ore”, „Il Tempo” oraz z agencjami „Il Velino” i „Fides”. Prowadzi blog: www.paolorodari.com, i jest obecny na Twitterze: @PaoloRodari.