english deutsch italiano
Twój koszyk
... jest pusty, zapraszamy na zakupy.
zaloguj się
nie masz jeszcze konta? zarejestruj się
znajdź
wyszukiwanie zaawansowane
home

Aktualności

05.03.2013
NOWA KSIĄŻKA OJCA AMORTHA – Znak egzorcysty

Książka napisana w stylu znanym już z poprzedniej jego publikacji powstałej we współpracy z Paolo Rodarim (Ostatni egzorcysta). Wydaje się jednak, że tym razem jest to nieco bardziej książka do rozmyślania, medytacji, a w mniejszym stopniu wspomnienie różnych przypadków opętań.
Zawiera wiele ciekawych przemyśleń człowieka z dużym doświadczeniem życiowym – nie tylko jako egzorcysty. Może być dobrą zachętą do życia w autentycznej wierze, w tradycyjnych wartościach. Wzmiankuje o kilku aktualnych problemach (aborcja, eutanazja), ale przede wszystkim kieruje uwagę na Boga i Jego tajemnicę, a także tajemnicę zła w świecie. Świetnie osadza całość w biblijnych ramach, odwołując się do najprostszych prawd wiary.

OJCIEC GABRIELE AMORTH
Urodził się 1 maja 1925 roku w Modenie. Wychował się w religijnej rodzinie prawników, działał w Akcji Katolickiej, uczestniczył w wojnie partyzanckiej, został odznaczony medalem za waleczność. Po ukończeniu studiów z jurysprudencji wstąpił do Towarzystwa Świętego Pawła. Jest kaznodzieją, nauczycielem, pisarzem, zawodowym dziennikarzem, a przez wiele lat był redaktorem naczelnym miesięcznika „Madre di Dio”. W 1959 roku odegrał istotną rolę w poświęceniu Włoch Niepokalanemu Sercu Maryi i został wybrany na członka Międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej. W 1986 roku otrzymał nominację na egzorcystę. Oprócz wykonywania tej posługi napisał bestsellerowe książki, udzielił wielu wywiadów, założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, którego jest honorowym przewodniczącym. Znane są jego następujące książki: Wyznania egzorcysty, Nowe wyznania egzorcysty, Egzorcyści i psychiatrzy, Zbaw nas ode złego, Wspomnienia egzorcysty, Ostatni egzorcysta.
 
PAOLO RODARI
Dziennikarz, od 2009 roku pracuje w „Il Foglio”. Wcześniej przez trzy lata był pracownikiem  „Il Riformista”, a jeszcze wcześniej współpracował z „Il Sole 24 Ore”, „Il Tempo” oraz  z agencjami „Il Velino” i „Fides”. Prowadzi blog: www.paolorodari.com, i jest obecny na  Twitterze: @PaoloRodari.

[ wstecz ]
dotpay
Wydawnictwo Księży Sercanów
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
+48 12 290-52-98; fax: wew.: 713
dehon(at)wydawnictwo.net.pl
NIP: 679 12 15 791
Konto w PLN:
86 1240 3002 1111 0000 2885 7316
więcej   |   punkty sprzedaży   |
polityka prywatności
opracowanie Prekursor