english deutsch italiano
Twój koszyk
... jest pusty, zapraszamy na zakupy.
zaloguj się
nie masz jeszcze konta? zarejestruj się
znajdź
wyszukiwanie zaawansowane
home

Regulamin

REGULAMIN KSIĘGARNI INTERNETOWEJ WWW.WYDAWNICTWO.NET.PL
 
I. Przedmiot Regulaminu
Regulamin określa praktyczne zasady realizacji umowy sprzedaży w sklepieinternetowym www.wydawnictwo.net.pl.
 
II. Sprzedawca
Sprzedawcą zawierającym umowę sprzedaży z Kupującym jest Wydawnictwo Księży Sercanów mieszczące się przy ul. Saskiej 2, 30-715 Kraków; NIP 6791215791; REGON 040012220-00031.
 
III. Zamówienia
1. Zamówienia przyjmowane są przez stronę internetową www.wydawnictwo.net.pl całą dobę; telefonicznie lub przy pomocy poczty elektronicznej w godzinach pracy Wydawnictwa (pn. - pt. 8.00-16.00).
2. Produkty widniejące na stronie oraz ich ceny nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy.
3. Umowa sprzedaży zostaje zawarta po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedawcę.
4. W zamówieniu dokonuje się:
- wyboru zamawianych towarów;
- oznaczenia sposobu dostawy oraz adresu dostawy i adresu, na jaki ma być wystawiona faktura (mogą to być rożne adresy);
- wyboru sposobu płatności.
5. Zamówienia można składać za pośrednictwem aktywnego Konta Klienta lub bez aktywacji takiego konta, przy czym konieczne jest podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu.
6. Zmian w złożonym zamówieniu oraz jego anulowania można dokonać do momentu uzyskania przez nie statusu „przygotowane do wysyłki”.
 
IV. Płatność
1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
- przelew bankowy;
- karta kredytowa oraz szybki przelew realizowane za pośrednictwem Dotpay lub PayU;
- gotówka przy przesyłce za pobraniem;
- gotówka przy odbiorze osobistym.
2. Numer rachunku bankowego do płatności przelewem: 86 1240 3002 1111 0000 2885 7316.
3. Towary z dostawą poza terytorium Polski mogą być opłacane wyłącznie kartą kredytową online lub poprzez system płatności Dotpay lub PayU.
4. Klient może skorzystać z bonu rabatowego wystawionego przez Sprzedawcę.
5. W przypadku wybranych produktów Sklep zastrzega sobie możliwość wyłączenia niektórych sposobów dostarczenia zamówień lub form dokonania zapłaty za zamówienie.
 
V. Dostawa
1. Przy każdym towarze podany jest przewidywany czas realizacji zamówienia. Jest to liczba dni roboczych, która upływa od przyjęcia zamówienia do realizacji do chwili przekazania zamówionych towarów dostawcy. Zamówienie na towary o rożnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. do czasu najdłuższego z podanych.
2. Na termin otrzymania przesyłki składa się suma czas realizacji i czasy dostawy.
3. Czas dostawy:
- Poczta Polska – przesyłka zwykła, średni czas dostawy 3–5 dni;
- Poczta Polska – przesyłka priorytetowa, średni czas dostawy 1–2 dni;
- Firma kurierska – czas dostawy: 1 dzień (zamówienia złożone do godz. 11.30 są realizowane w tym samym dniu);
- Przesyłki zagraniczne  – ok. 14 dni. 
4. Cennik dostawy:
- Przesyłki krajowe:
Sposób dostawy
Sposób płatności
Wartość zamówienia
Do 159,99 PLN
Wartość zamówienia
Od 160,00 PLN
(klient indywidualny)
Poczta Polska - przesyłka zwykła
Przedpłata, płatność kartą kredytową, lub ePrzelewem
8,00
Dostawa gratis
 
Poczta Polska - Przesyłka priorytetowa
Przedpłata, płatność kartą kredytową, lub ePrzelewem
10,00
Poczta Polska - przesyłka zwykła
za pobraniem
Opłata przy doręczeniu
14,00
Poczta Polska - Przesyłka priorytetowa
za pobraniem
Opłata przy doręczeniu
16,00
Kurier K-EX
Przedpłata, płatność kartą kredytową, lub ePrzelewem
18,00
Kurier K-EX - przesyłka
za pobraniem
Opłata przy doręczeniu
23,00
- przesyłki do innych krajów Europy realizujemy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Zryczałtowany koszt przesyłki wynosi 50 PLN. 
- przesyłki do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady realizujemy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Zryczałtowany koszt przesyłki do tych krajów wynosi 120 PLN
- koszt wysyłki do pozostałych krajów ustalamy indywidualnie drogą mailową lub telefonicznie.
VI. Prawo odstąpienia od umowy
1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.), konsument który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty doręczenia lub wydania towaru. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Wraz ze zrealizowanym zamówieniem konsument otrzymuje informację o prawie do odstąpienia oraz wzór oświadczenia o odstąpieniu.
3. Zakupiony towar podlega zwrotowi jeżeli:
- nie nosi śladów użytkowania ani kopiowania;
- zafoliowanych książek i nośników w postaci nagrań audio i audio-wizualnych oraz programów komputerowych (CD i DVD)jeśli znajduje się w oryginalnym i nie naruszonym opakowaniu.
4. Konsument jest zobowiązany do zwrotu towaru niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty złożenia oświadczenia, przy czym konsument jest zobowiązany pokryć wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania).
5. Sprzedawca gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru oraz kosztów najtańszej dostępnej przesyłki dostępnej w danej ofercie w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu lub zwracanego towaru przelewem na konto wskazane przez Klienta.
6. Wszystkie zwroty należy wysyłać na adres: Wydawnictwo Księży Sercanów, ul. Saska 2, 30-715 Kraków
8. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje jeśli przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
 
VII. Postępowanie reklamacyjne
1. Postępowanie reklamacyjne jest prowadzone zgodnie z wymaganiami Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.).
2. Sklep jest zobowiązany dostarczyć towar nie posiadający wad. Sklep odpowiada wobec konsumenta za sprzedany towar, jeżeli wada zostanie stwierdzona w okresie 2 lat od chwili jego wydania.
3. Reklamacja może być złożona w dowolnej formie w ciągu 1 roku od dnia stwierdzenia wady. Sklep rekomenduje składanie reklamacji pisemnie pod adresem: Wydawnictwo Księży Sercanów, ul. Saska 2, 30-715 Kraków oraz dołączenie do reklamacji dowodu zakupu i wadliwego towaru lub dowodów wskazujących na istnienie wad.
4. Konsument może wskazać w reklamacji jedno z następujących żądań: wymiany towaru na nowy; naprawy towaru; obniżenia ceny oraz – wyłącznie w przypadku wady istotnej – odstąpienia od umowy.
5. Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia złożenia reklamacji.
6. Informujemy o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, szczegóły na stronie: www.uokik.gov.pl.

VIII. Ochrona danych osobowych

Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz.U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom trzecim.


IX. Postanowienia końcowe
W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.).
dotpay
Wydawnictwo Księży Sercanów
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
+48 12 290-52-98, dehon@wydawnictwo.net.pl
NIP: 679 12 15 791
Konto w PLN: 86 1240 3002 1111 0000 2885 7316
więcej   |   punkty sprzedaży   |
polityka prywatności
opracowanie Prekursor